صنایع معدن

ماشین آلات مورد استفاده در معادن به علت اصطلاک بالایی که دارند به طور دائم نیاز به تعویض سیل‌کیت‌ها دارند. شرکت فرابر پویا صنعت با سالها سابقه درخشان در زمینه واردات و تولید با کیفیت انواع سیل‌کیت‌ها (کاسه نمد، اورینگ، گاید رینگ و پکینگ) جک بالابر، ساسپنشن، کیت ترمز دامپتراک‌های 136 تن بلاز، کاترپیلار، کوماتسو  و دیگر ماشین آلات مورد استفاده در معادن، آماده خدمت رسانی به این صنعت مادر در سراسر کشور است.

– معدن کاری دیوار بلند

High Wall minin  یا معدنکاری دیوار بلند یک متد ثابت برای استخراج از معادن زغال سنگ است. در این روش  دستگاه حفاری بدون سرنشین و طور پیوسته به زیرزمین هدایت می‌شود.

 

– درگ لاین (بیل کششی)

این نوع از ماشین حفاری نوعی از جرثیقل با بازوی متحرک طویلی است که عملیات حفاری را در لایه‌های خاک نرم  و سست در زیر سطح ماشین را انجام می‌دهد. این نوع حفاری برای ظرفیت‌های حجیم صورت می‌گیرد که دقت و ظرافت چندان در ان حائز اهمیت نباشد.

 

– دریل‌های حفاری

 

– شاول‌های هیدرولیکی

شاول‌ها نوعی بیل مکانیکی هستند که برای بارگیری سنگ‌های سخت و برخی موارد خاک‌ها و به طور غالب در فضای باز معادن رو باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت فرابر پویا صنعت با پیشینه‌ی درخشان در همکاری با معادن مطرح و عظیم کشور در زمینه‌ی تهیه و تامین قطعات آببندی و سیل‌های شاول‌های معدنی آماده به همکاری است.

 

  • حفاری پیوسته

در این نوع حفاری ماشین‌های مختلف از جمله ترنچرها به طور پیوسته و بی‌وقفه اقدام به حفاری می‌کنند. امروزه ترنچر‌ها در انواع متفاوتی از تراکتورهای موچک و متوسط با عمق یک متر حفاری فعالیت می‎‌کنند. شرکت فرابر پویا صنعت سیل‌های آب‌بندی اعم از پکینگ، گاید رینگ، کاسه نمد و … را در این بخش تهیه و تامین می‌کند.

– استخراج جهبه کار بلند

روش جهبه کار بلند که اغلب در معادن زغال سنگ و به ندرت در معادن فلزی یا غیر فلزی در شیب و ضخامت کم مورد استفاده قرار می‌گیرد این نوع روش یکی از ارزان‌ترین متد‌های حفاری زیرزمینی محسوب می‌شود و نسبتا تناژ استخراجی بالاتری حاصل می‌شود.

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

Close Menu